Gra w squasha to bardzo przyjemnie spędzony aktywnie czas. Według reguł tej gry są tutaj przegrani i wygrani. Przeciwnicy walczą między sobą, zdobywają kolejne gry i starają się sobie nawzajem przeszkadzać. W grze można wykorzystać tajemniczy punkt „T”. Wykorzystanie tego punktu to bardzo dobra strategia, która czasami może doprowadzić do wygranej.

Co to jest punkt „T”?

Jest to środek kortu, na którym toczy się gra w squasha. W tym właśnie miejscu przecina się linia środkowa i rozdzielająca pola serwisu. Linie układają się w litrę „T” i stąd nazwa. Ponadto jest to także środek pola ataku.

Jak wykorzystać w grze punkt „T”?

Głównym celem taktyki wykorzystującej punkt „T” jest konieczność jego „przejęcia” w trakcie gry, a tym samym nie dopuszczenie by stanął na nim przeciwnik. Zawsze po każdym odbiciu trzeba na niego wrócić i robić wszystko by przeciwnik, który wcześniej zajął ten punkt, opuścił go. Punkt ten jest bardzo ważny, ponieważ jest to środek pola gry, z tego punktu jest wszędzie najbliżej, a więc możemy z niego bardzo łatwo kontrolować przebieg danej wymiany.

Źle rozumiany punkt „T”

Czasami mniej doświadczeni gracze trochę źle rozumieją ideę punktu „T”. Uważają, że jest to swoista świątynia, której podczas gry nie powinno się wcale opuszczać. Takie myślenie bardzo często doprowadza do tego, że gracz może polec wykorzystując właśnie tą taktykę. Punkt „T” podlega wszystkim przepisom, które obejmują grę w squasha i nie jest objęty żadnymi przywilejami ani obostrzeniami. W tym punkcie można przebywać lub nie, a przebywanie w nim nie daje nam dodatkowych punktów. Jedynie dobrze rozumiana strategia wykorzystania go, może pomóc nam wygrać dany mecz.

Gra musi toczyć się dalej

Istnieją gracze, którzy przez cały czas stoją w punkcie „T” i nawet wykłócają się z sędzią, że tak ma być. Za niesubordynację, najczęściej, otrzymują punkty karne. Głównie chodzi o to, że jeżeli nasza zagrana piłka będzie ciągle lądowała pośrodku pola to siłą rzeczy, aby grać, musimy do środka wpuścić przeciwnika. W przeciwnym razie możemy narazić się na utratę punktu z powodu Stroke lub uderzenie rakietą w plecy.

Walka o punkt „T”

W squashu jest dwóch zawodników, na tym samym polu i każdy z nich zna przepisy i reguły gry. Zdobycie punktu „T” to cel większości z nich i każdy z nich wie jak wykorzystać przewagę tej strategii. Czasami niedoświadczeni gracze albo tacy, którzy nie do końca rozumieją zasady gry w squasha zbyt mocno dyskutują z sędzią przez co narażają się na różnego rodzaju punkty karne. Przed rozpoczęciem gry należy poznać zasady i wykorzystywać odpowiednie strategie z pożytkiem dla siebie ale i ze zrozumieniem dla innych. Gra taka będzie przyjemnością i grą uczciwą.

Kategorie: Informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Informacje

Gra w Squasha i najczęściej występujące kontuzje

Gra w squasha już od kilku lat cieszy się dużą popularnością wśród kobiet i mężczyzn w prawie każdym przedziale wiekowym. To sport, który pozwala maksymalnie się odstresować, solidnie zmęczyć, spalić ogromną ilość zbędnych kalorii, a Czytaj więcej…

Informacje

Rozgrzewka przed meczem squasha – jakie ćwiczenia zastosować?

Każdy miłośnik zdrowej i bezpiecznej aktywności fizycznej doskonale wie, jak ważna jest odpowiednia rozgrzewka przed każdym poważniejszym wysiłkiem. Kiedy weźmiemy pod uwagę, jak bardzo dynamicznym i angażującym różne partie ciała sportem jest squash, szybko dochodzimy Czytaj więcej…

Informacje

Squash jako gra taktyczno-strategiczna

Squash cieszy się stale rosnąca popularnością. Ta bardzo dynamiczna gra, przypominająca tenisa pozwala mocno się zmęczyć, rozładować stres a przy okazji zadbać o kondycję. Przy czym uprawianie tego sportu jest dużo tańsze niż gra w Czytaj więcej…