Squash cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, dlatego też na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują przydatne akcesoria do squasha. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie akcesoria do gry w squasha warto postawić w pierwszej kolejności, aby znacząco poprawić komfort i poziom gry.

Solidna torba do squasha

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za porządną torbą do squasha w której będzie można przechowywać rakiety do squasha i pozostały sprzęt. Torby zapewniają wygodę w podróży do klubu i zabezpieczają rakiety, które z wiadomych przyczyn są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Porządna torba powinna być funkcjonalna. W praktyce oznacza to, że musi mieć dobrze rozplanowane poszczególne komory i specjalne przegródki na poszczególne akcesoria do squasha. Wybierając nową torbę warto kierować się jej wielkością i marką. Jest to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na torbę od renomowanego producenta, która będzie służyć przez wiele długich lat użytkowania.

Naciągi do rakiet

Warto postawić również na naciągi do rakiet, które trzeba systematycznie wymieniać. Porządny naciąg determinuje nie tylko moc odbicia, ale również możliwość absorpcji uderzenia piłeczki. Profesjonalny naciąg to jeden z tych elementów na którym nigdy nie można oszczędzać. Warto dopasować naciąg do swojego stylu gry. Większość firm oferuje naciągi syntetyczne, które pod względem jakości i wytrzymałości mają bardzo wiele do zaoferowania.

Niezbędne akcesoria do gry w squasha

Jeżeli chodzi o niezbędne akcesoria do gry w squasha to w żadnym wypadku nie można zapominać o okularach ochronnych, które mają olbrzymi wpływ na nasze bezpieczeństwo. Jak powszechnie wiadomo bezpieczeństwo podczas gry powinno być zawsze na pierwszym miejscu, dlatego też warto jak najszybciej postawić na porządne okulary. Przydać mogą się również dodatkowe owijki, dzięki którym będzie można pewnie trzymać rakietę oraz frotki, które z kolei wykorzystywane są do wycierania czoła z potu. Podczas gry zawodnicy bardzo szybko się pocą, dlatego też gromadzący się pot może przeszkadzać podczas gry.

Oprócz frotek warto wyposażyć się również w specjalny ręcznik. Osoby z długimi włosami powinny z kolei postawić na dodatkową opaskę, dzięki której włosy nie będą przeszkadzać podczas gry. Na samym końcu warto wspomnieć o piłkach, bez których nie można obejść się podczas gry w squasha. Piłki do squasha powinny być bardzo wytrzymałe i wykonane ze specjalnej mieszanki. Nowe piłki zapewniają nie tylko dobre odbicie, ale przede wszystkim umożliwiają zachowanie pełnej kontroli, dzięki czemu gra będzie na bardzo wysokim poziomie.

Kategorie: Informacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Informacje

Punkt „T” – Jak go wykorzystać w grze?

Gra w squasha to bardzo przyjemnie spędzony aktywnie czas. Według reguł tej gry są tutaj przegrani i wygrani. Przeciwnicy walczą między sobą, zdobywają kolejne gry i starają się sobie nawzajem przeszkadzać. W grze można wykorzystać Czytaj więcej…

Informacje

Kiedy Let, a kiedy Stroke? Czyli jak się nie pogubić na korcie?

Squash to gra polegająca na odbijaniu piłki o ścianę w polu oznakowanym specjalnymi liniami. Regulamin gry w squasha nie jest specjalnie skomplikowany, jednak dobrze jest przed grą poznać jego szczegóły. Pojęcia stroke i let nie Czytaj więcej…

Informacje

Squash vs. Tenis – Podobieństwa i różnice

Squash i tenis na pozór wydają się do siebie podobne. W obu dyscyplinach występuje przecież dwóch przeciwników, rakieta i piłka. Squash wydaje się być bardziej dynamicznym odpowiednikiem swojego starszego brata tenisa. Tylko czy współczesny tenis Czytaj więcej…